මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් පැක් භාවිතා කිරීමෙන් ඔබට ලබා ගත හැකි වාසි 9ක්

සැමවිටම මනසට, ශරීරයට හා ආත්මයට ප්‍රයෝජනවත් වන ස්වභාවික අමුද්‍රවයය බොහෝමයකින් අපගේ මුලු තැන් ගේ පිරී ඉතිරී ඇත. ඔබේ සමේ ඇති වන සියලු දුක් කරදර සඳහා පාහේ ප්‍රයෝජනවත් වන අමුද්‍රවයය ඔබගේ මුළුතැන්ගෙයි පවතින බව සමහර විට ඔබ නොසිතන්නට ඇති.ඔබේ දෛනික සම රැකවරණ කටයුතුවලට පහසුවෙන් එක්කර ගත හැකි අමුද්‍රවයය ලෙස මේවා හැදින්විය හැකී. එවැනි වාසිදායක හා පහසුවෙන් ලබා ගත හැකි අමුද්‍රවයයක් තමා මේ මයිසුර් පරිප්පු කියල කියන්නේ.ශරීරයට හිතකර පෝෂ්‍ය පදාර්ථවලින් පිරිපුන් ආහාරයක් තමා මෙය. මේ විතරක් නෙමේ සම රැකවරණය සඳහා වගේම සමේ වයනය සදහාත් මෙය භාවිතා කල හැකී.

ප්‍රතිඔක්සිකාරක වලින් පිරී ඇති ආහාරයක් ලෙසත් මයිසූර් පරිප්පු හැදින්විය හැකී.සෛල හානි අවම කිරීමට මෙම අමුද්‍රවයයට පුලුවන්. මීට හේතුව එය නිදහස් රැඩිකලුන් වීම.ඔබේ සමට ප්‍රතිශක්තියක් ලබා දීමට මසූර් පරිප්පු වල ඇති පෝෂ්‍ය පදාර්ථ වලට හැකියාවක් තිබෙනවා.විවිධ ආකාරවලින් භාවිතා කිරීමට හැකී වගේම මෙ‍ය ඉතා ලාභදායී වගේම පහසුවෙන් ලබා ගත හැකි.මසුර් පරිප්පු ටිකක් සිහින් කුඩු බවට අඹරා ඔබේ රූපලාවණ්‍ය තන්ත්‍රයේ භාවිතය සඳහා වාතය රහිත භාජනයක වියළි ස්ථානයක ගබඩා කර තබා ඔබට මෙය භාවිතා කල හැකී

මෙය විස්මිත සම පිරිසිදුකාරකයකි. ඊට හේතුව එය විවිධ පෝෂ්‍ය පදාර්ථ, විටමින් සහ ඛනිජ වලින් පොහොසත් වීමයි.

මසූර් පරිප්පු පැකට්ටුවක ආධාරයෙන් ඔබේ සමේ ඇති සියලුම අපිරිසිදු හා අපද්‍රව්‍ය ඉවත් කිරීමට හැකිය.

කුරුලෑ සහ බ්ලැක් හෙඩ්ස් ඉවත් කිරීමට මෙය අගනා අමුද්‍රවයයකි. මීට හේතුව එය විශිෂ්ට ස්වාභාවික පිටකිරීමේ යන්ත්‍රයක් ලෙස ක්‍රියා කිරීමයි.

සමේ දීප්තිය සමඟ සම තානයක් ලබා ගැනීමට මේ නිසා ඔබට හැකියාවක් ලැබේවි මීට හේතුව එය ස්වාභාවික විරංජක කාරකයක් ලෙස සේවය කිරීමයි.

රැළි සහ සමේ වයසට යාමෙන් මිදීමට මෙහි පවතින පෝෂ්‍ය පධාර්ත ඔබට උපකාරී කරාවි.

මසූර් පරිප්පු වලින් ඔබට ටැන් රේඛා සහ අඳුරු ලප ඉවත් කර ගත හැකි වේවි.

ප්‍රතිශක්තිකරණ පද්ධතිය ඉහළ නැංවීමට මසූර් පරිප්පු වල ඇති පොහොසත් පෝෂ්‍ය පදාර්ථ උපකාරී වේවි.

මසූර් පරිප්පු ෆේස් පැකට්ටුවක් ඔබට සමේ පැහැය ලබා ගැනීමට සහ අඳුරු පැල්ලම් ඉවත් කර ගැනීමට උපකාරී කර ගැනීමට කහ සහ මී පැණි සමඟ මිශ්‍ර කර භාවිතා කරන්න.

පෝෂ්‍යදායී සමක් ලබා ගැනීමට සහ සමේ දීප්තිය හා තෙතමනය රඳවා ගැනීමට මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් ඇසුරුම් භාවිතා කිරීමෙන් හැකී.

මයිසුර් පරිප්පු වල රූපලාවන්‍ය ප්‍රතිලාභ

විස්මිත සම පිරිසිදු කාරකයකි මයිසූර් පරිප්පු.විවිධ පෝෂ්‍ය පදාර්ථ මෙහි අඩන්ගු වේ.ස්වාභාවික පිටකිරීමේ යන්ත්‍රයක් ලෙසද මෙය ක්‍රියාකාරීය.ස්වාභාවික විරංජක කාරකයක් ලෙසත් හැදින්විය හැකී.සම පැහැපත් කිරීම මෙන්ම සමට පැහැයක් ලබා ගැනීමට ඔබට හැකිය. මෙය බෙහෙවින් උපකාරී වනවා මුල් සම වයසට යාම වැළැක්වීමට.ටැන් රේඛා සහ අඳුරු ලප ඉවත් කිරීමටත් මීට හැකියාවක් ඇත.</p>

මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් පැක් වර්ග

 01. මයිසුර් පරිප්පු සහ කිරි ෆේස් පැක්

අමු කිරි සමග කුඩු කළ මැසූර් පරිප්පු රැගෙන එය එකට කලවම් කර පේස්ට් එකක් සාදා පැක් එකක් සාදා එය ඔබෙ මුහුණේ විනාඩි 20ක් පමණ ආලේප කර තබන්න. පසුව උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න.සතියකට දෙවරක් මෙය කිරීම තුළින් ඔබට වඩා හොද ප්‍රතිඵල ලබා ගත හැකී.

02. වියළි සම සඳහා මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් පැක්

අමු කිරි සහ රෝස් වතුර සමග මයිසුර් පරිප්පු එක් රාත්‍රියක් පොගවා තබා පසු දවසේ එය ඝන පේස්ට් එකක් සදා ගැනීමට අඹරා ගන්න.මෙම පේස්ට් ආලේප කර විනාඩි 20 ක් පමණ සිටීමෙන් මෘදු, පෝෂ්‍යදායී සමක් ලබා ගත හැකි වේවි. පසුව මෙ‍ය සෝදා හරින්න අමතක කරන්න එපා.

03. මයිසුර් පරිප්පු සහ පොල්තෙල් ෆේස් පැක්

මයිසුර් පරිප්පු කුඩු පොල්තෙල්, කහ කුඩු සහ කිරි සමග කලවම් කර මුහුනේ ආලේප කර මිනිත්තු දෙකක් පමණ තබා මෘදු ලෙස අතුල්ලන්න. සතියකට  දෙවරක් කිරීමෙන් හොදම ප්‍රතිපල ලබා ගැනීමට ඔබට හැකි වේවි.

04. මී පැණි සහ මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් පැක්

හයිඩ්‍රේටින් ගුණ මයිසුර් පරිප්පු වල අඩන්ගු වේ.සමේ තෙතමනය රඳවා ගැනීමට මී පැණි මහගු උපකාරයක් දක්වයි.ෆේස් පැක් සමඟ මී පැණි යොදා මිශ්‍රණය විනාඩි 15 ක් ඔබේ මුහුනට යොදාගෙන සිටින්න. පසුව උණුසුම් වතුරෙන් සෝදා හරින්න අමතක කරන්න එපා.

05. කඩල පිටි සහ මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් පැක්

 ටැන් ඉවත් කිරීම සඳහා හොඳින්ම ක්‍රියා කරන දෙයක් ලෙස මයිසුර් පරිප්පු ෆේස් ඇසුරුම් කඩල පිටි සමඟ මිශ්‍ර කර භාවිතා කිරීම ගත හැකී.ඔබේ සම පැහැපත් කිරීමට මෙය විශාල කාර්යයක් ඉටු කරාවි.

Related posts

Leave a Comment