ඔබගේ ශරීරයේ බර වේගයෙන් අවම කල හැකි DETOX DRINKS 5ක්.

ඔබත් බර අඩු කර ගැනීමට උත්සහා කරන පුද්ගලයෙක්ද ? එසේනම් මෙන්න ඔබට බොහෝ වැදගත් වෙන ලිපියක්. ඔබේ බර අඩු කර ගැනීමේ ගමනේදී බොහෝ උපකාරී වන දෙයක් තමා මේ Detox Drinks කියල කියන්නේ. හොඳ ආහාර ජීර්ණ පද්ධතියක් ලබා ගැනීමට සහ සෞඛ්‍ය සම්පන්න බර අඩු කර ගැනීම සඳහා මෙම පානයනම් ඔබට විශිෂ්ට ප්‍රතිපල අත්කර දෙනවානම් නොඅනුමානයි. ශරීරයෙන් විෂ ඉවත් කිරීමට සහ ශරීරයේ පරිවෘත්තීය ක්‍රියාවලියට සැලකිය යුතු ශක්තියක් ලබා දීමට Detox Drinks වලට පුළුවන්. ඔබේ බර අඩු කර ගැනීමේ ඉලක්කය පහසුවෙන් ළඟා කර ගැනීමට හොඳ පරිවෘත්තීය හා ආහාර ජීර්ණ පද්ධතියක් මඟින් හැකියාව තිබෙනවා. මෙම බීම පහ ඔබේ පරිවෘත්තීය වැඩි කරන අතර බර අඩු කර ගැනීමට අනිවාර්යයෙන්ම ඔබට සහාය වෙනවා.මෙම Detox Drinks වර්ග ඔබට යොදා ගත හැකී ඔබ දැඩි ආහාර වේලක් අනුගමනය නොකොට සැහැල්ලු හා සෞඛ්‍ය සම්පන්නව ආහාරයට ගත්තත් ඔබේ පද්ධතිය ක්‍රියාශීලි කිරීම සදහා.

 1. වෙටිවර් ජලය
  සිසිලන ගුණාංග සඳහා ප්‍රසිද්ධ දෙයක් තමා මේ වෙටිවර් හෝ කුස් කුස් කියල කියන්නේ. මෙය සෑදීම බොහෝ පහසුයි. ඔබ කල යුත්තේ වෙටිවර් මුල් ජලයේ තම්බා ගැනීමයි. පසුව ජලය පෙරා ගන්න. දිනකට වරක් එය පානය කිරීමට අමතක කරන්න එපා. ජලය බර අඩු කර ගැනීම, ස්නායු ලිහිල් කිරීම සහ නින්ද නොයාමට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා සරිලනම දෙයක් වන මෙය සමට සහ අක්මාවටද විශිෂ්ට පානයක්. වෙටිවර් මුල් වලින් ලබා ගන්නා සගන්ධ තෙල් හරහාද මෙම වෙටිවර් මුල් ඔබට භාවිතා කල හැකී. සම සහ හිසකෙස් මත භාවිතා කරන විට පිරිසිදු කිරීමට, පෝෂණය කිරීමට සහ සුව කිරීමට හැකි‍යාවක් මීට පවතින අතරම මෙහි විෂබීජ නාශක ප්‍රතිලාභත් දක්නට ඇත.
 2. කොත්තමල්ලි ජලය
  ආහාර ජීර්ණ එන්සයිම සහ යුෂ උත්තේජනය කිරීමට මීට හැකියාවක් ඇත. අපගේ ආහාර ජීර්ණ පද්ධතිය වැඩි දියුණු කිරීම සදහා කොත්තමල්ලී කියන්නේ හොදම ඖෂදයක්. එමෙන්ම මෙය හොද තන්තු ප්‍රභවයකි. නින්දේ මුල් අවදියේදී වැඩි කැලරි ප්‍රමාණයක් දහනය කිරීමට නින්දට පෙර මෙය පරිභෝජනය කිරීමෙන් හැකියාවක් ඇත. අත්‍යවශ්‍ය විටමින්, ඛනිජ ලවණ හා සෞඛ්‍ය සම්පන්න මේද වලින් බහුල දෙයක් තමා මේ කොත්තමල්ලී කියල කියන්නේ. අත්‍යවශ්‍ය හෝමෝන ආහාර රුචිය මැඩ පැවැත්වීමට හා බර අඩු කර ගැනීම සදහා ඔබට මහගු සහයක් දක්වන දෙයක් තමා මී පැනි. දෘශ්‍ය මේදය අඩු කර ගැනීමට සහ බර අඩු කර ගැනීමට කුරුදුද බොහෝ වැදගත් වේ. සෑම විටම සෞඛ්‍ය සම්පන්න කුළුබඩු වලින් එකක් තමා මේ කුරුදු කියල කියන්නේ මීට හේතුව කුරුඳු වල ඇති ක්ෂුද්‍ර ජීවී නාශක, ප්‍රති-පරපෝෂිත ගුණාංග. සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව, අසාත්මිකතා, කොලෙස්ටරෝල්, මුත්රාශයේ ආසාදන ආදිය වැලැක්වීමට මෙය ඔබට මහගු උපකාරයක් කරාවි.
 3. දුරු-ලෙමන් ජලය
  දුරු කැලරි වේගයෙන් දහනය කිරීමට උපකාරී වන්නේ පරිවෘත්තීය වේගය වැඩි කිරීමෙන් සහ ආහාර ජීර්ණය වැඩි දියුණු කිරීමෙනි. ඔබ කල යුත්තේ දුරු ඇට එක රැයක් ජලයේ පොඟවා තැබීමයි. බීජ සමඟ ජලය උනුකර බීජ පෙරා ඉවත් කර හොඳින් නිවුණු පසු දෙහි යුෂ තේ හැදි භාගයක් ඊට එක් කිරීම පසුව සිදු කරන්න. අවසානයේ මෙය පානය කරන්න.
 4. මී පැණි සමඟ කුරුඳු වතුර
  නින්දේ මුල් අවදියේදී වැඩි කැලරි ප්‍රමාණයක් දහනය කිරීමට හැකී නින්දට පෙර පැණි පරිභෝජනය කිරීමෙන්. අත්‍යවශ්‍ය විටමින්, ඛනිජ ලවණ හා සෞඛ්‍ය සම්පන්න මේද වලින් මෙම අමුද්‍රවයය පොහොසත්ය. ආහාර රුචිය මැඩපැවැත්වීමට, බර අඩු කර ගැනීමට, මී පැණි වල අත්‍යවශ්‍ය හෝමෝන වැදගත් වේ. ක්ෂුද්‍ර ජීවී නාශක, ප්‍රති-පරපෝෂිත ගුණාංග කුරුදු වල අඩන්ගුය. දෘශ්‍ය මේදය අඩු කර ගැනීමට සහ බර අඩු කර ගැනීමට ඒ නිසා මෙය උපකාරී වේ.සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව, අසාත්මිකතා, කොලෙස්ටරෝල්, මුත්රාශයේ ආසාදන ආදිය වැලැක්වීම සදහාද මෙය ඔබට භාවිතා කල හැකී.
 5. මහදුරු ජලය
  බොහෝ විටමින් සහ ඛනිජ ලවණ වලින් පොහොසත් ප්‍රභවයක් තමා මේ මහදුරු කියල කියන්නේ. යකඩ, මැග්නීසියම්, මැන්ගනීස්, තඹ, විටමින් බී 6, ප්‍රෝටීන් සහ ආහාරමය තන්තු වැනි දෑ තමා ඒ විටමින්. ප්‍රතිඔක්සිකාරක සහ ප්‍රති-ගිනි අවුලුවන ගුණ ද මෙහි අන්තර්ගත වෙනවා. සැපෝනින් සහ තන්තු මේ මහදුරු වල අඩංගු වීම නිසා සෞඛ්‍යමය වාසි බොහොමයක් මින් ලබාගත හැක. මහදුරු ආහාර ජීර්ණයට සහ මල බද්ධය වළක්වා ගැනීමට උපකාරී වන්නේ එහි උසස් තත්ත්වයේ තන්තු අන්තර්ගත වන නිසාය. මහදුරු බීජ කිහිපයක් එක රැයක් පොඟවා උදේ පාන්දර බිජ පෙරා ඉවත්කර හිස් එම ජලය පානය කිරීමයි ඔබ කල යුත්තේ.

Related posts

Leave a Comment