අධික බර අඩු කර ගැනීමේ දැන්වීම් පළ කිරීම ෆේස්බුක් අනුමත කරයි

සූදුව, දුම්පානය සහ අධික බර අඩු කර ගැනීම කෙරෙහි උනන්දුවක් දක්වන ගැටවර වියේ දරුවන් ඉලක්ක කර ගනිමින් සිදු කරන වෙළෙඳ දැන්වීම් පළ කිරීම ෆේස්බුක් විසින් අනුමත කරන ලදී. ඔස්ට්‍රේලියාවේ රීසෙට් ඔස්ට්‍රේලියා පර්යේෂණ ආයතනය වෙළෙඳ දැන්වීම් විකල්ප ගවේෂණය කිරීම සඳහා ඔසී නිව්ස් නෙට්වර්ක් නමින් ෆේස්බුක් පිටුවක් නිර්මාණය කරන ලදී. තාක්‍ෂණික දැවැන්තයාගේ පැතිකඩ මත පදනම්ව ඕස්ට්‍රේලියානු ඩොලර් 3 තරම් අඩු මුදලකට ඉලක්කගත දැන්වීම් නිර්මාණය කිරීමට එයට හැකි විය ෆේස්බුක් බීබීසී ප්‍රවෘත්ති සේවයට පැවසුවේ එය ප්‍රකාශයට පත් කිරීමට පෙර සහ පසුව සෑම දැන්වීමක්ම සමාලෝචනය කළ බවයි.

“ෆේස්බුක් සහ ඉන්ස්ටග්‍රෑම් හරහා යෞවනයන් ආරක්ෂාකාරීව තබා ගැනීම අත්‍යවශ්‍යයි” යනුවෙන් ප්‍රකාශකයෙක් පැවසීය. ස්වයංක්‍රීය පද්ධති සහ මානව සමාලෝචකයන් ඇතුළුව අපට සැලකිය යුතු ක්‍රියාමාර්ග තිබේ.

“අපගේ වේදිකාවල දැන්වීම් ප්‍රචාරය කරන ඕනෑම අයෙකු ඕස්ට්‍රේලියාවේ බාල වයස්කරුවන්ට මත්පැන් ප්‍රචාරණය කිරීම සීමා කිරීම වැනි සියලුම දේශීය නීති සහ කේත සමඟ අපගේ ප්‍රතිපත්තිවලට අනුකූල විය යුතුය. “මෙයට සහාය දැක්වීම සඳහා, ඔවුන්ගේ අන්තර්ගතයන් දකින්නේ කවුරුන්ද යන්න පාලනය කිරීම සඳහා සියලුම ව්‍යාපාරයන්ට ඔවුන්ගේ ගිණුම්වලම ක්‍රියාත්මක කළ හැකි වයස් සීමා කිරීමේ මෙවලම් ද අප සතුව ඇත”. ළමයින්ගේ පෞද්ගලිකත්වය ආරක්ෂා කිරීමට එක්සත් රාජධානියේ වයසට සුදුසු සැලසුම් කේතය පසුගිය වසරේ හඳුන්වා දෙන ලදී.

උපුටා ගැනීම – දිණමින පුවත්පතිනි.

Related posts

Leave a Comment