ලේබර් පක්ෂයට, ලන්ඩන් නගරාධිපති සටනින් ජය

කොන්සර්වේටිව් ප්‍රතිවාදියා වන ෂෝන් බේලි පරාජය කරමින් ලේබර් පක්ෂයේ අපේක්ෂක සාදික් ඛාන් ලන්ඩනයේ නගරාධිපති ධූරය දෙවන වරටත් ජයග්‍රහණය කර තිබේ. පළමු වටයේ ඡන්ද විමසීමේදී බහුතරයක් ලබා ගැනීමට නොහැකි වූ විට බේලි මහතා සමඟ තරගයෙන් පසුව ඔහු ජනප්‍රිය ඡන්දයෙන් 55.2% ක් දිනා ගත්තේය. හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයා යුරෝපා සංගම් අගනුවරක පළමු මුස්ලිම් නගරාධිපතිවරයා බවට පත්වූයේ 2016 දී ඔහු එම භූමිකාවට ප්‍රථම වරට තේරී පත් වූ අවස්ථාවේදීය. සිටි හෝල්හි දී අදහස් දක්වමින් ඔහු පොරොන්දු වූයේ ලන්ඩනයට වඩා දීප්තිමත් අනාගතයක් ගොඩනැගීම සඳහා සෑම විටම කටයුතු කරන බවයි. හරිත පක්ෂයේ සියන් බෙරී තෙවන ස්ථානයට පත් වූ අතර, ලිබරල් ඩිමොක්‍රටිකයන්ගේ ලුයිසා පෝරිට් සිව්වන ස්ථානයට පත්විය. පෝරිට් මහත්මිය 5% කට වඩා වැඩි ඡන්ද ප්‍රමාණයක් ලබා ගැනීමට අපොහොසත් වීම නිසා ලිබරල් ඩිමොක්‍රටිකයන්ගේ තැන්පතුව අහිමි වී ඇත.

Related posts

Leave a Comment