Online පන්ති කිරීමට අරන් දුන් ජංගම දුරකතනයෙන් ගණිකාවන් සොයා ගිය උසස්පෙල සිසුවා රෝහලේ!

දුප්පත් පවුලක දරුවකු වන මොහු සතුව ස්මාර්ට් ජංගම දුරකථනයක් තිබුණේ නැත. කන්න නැතත් දරුවාට ඉගැන්විය යුතුයැයි සිතූ දෙමව්පියන් හතර අතේ ණය වී ඔහුට ජංගම දුරකථනයක් දුරකථනයක් මිලදී ගෙන දුන්නේ ඔහුගේ ඉගෙනීමට අඩුවක් කිරීමට නොහැකි නිසාය.

කොවිඩ්  වෛරසය හේතුවෙන් පාසැල් වසා දැමීමත් සමඟ ඔන්ලයින් පන්ති ආරම්භ වූ නිසා මෙම සිසුවා ඔන්ලයින් ක්ලාස් කරන මුවාවෙන්  අන්තර්ජාලය ඔස්සේ මුදලට ඇඟ විකුණන නගර සෝබනියක් හමුවී ඇත. අලුත් අත්දැකීමක් වුණු මෙයට ඔහු ඇබ්බැහි වූයේ නොදැනුවත්වමය.වැඩි දැනුම් තේරුම් නැති දෙමව්පියන් සිතුවේ පුතා පාඩම් වැඩ කරනවා කියාය.

මෙම කාන්තාවන් whatsapp ඔස්සේ වීඩියෝ කැමරා හරහා තම ඇඟ පසඟ පෙන්වා මෙම සිසුවා රවටාගෙන මේවා පෝන් වලින් කරන්න බෑනේ. අපිව හම්බවෙන්න ආවොත් සුර සැප ලෙස පවසා මෙම සිසුවාව තමන් සිටින මහල් නිවාසයට ගෙන්වාගෙන තිබෙන අතර ඔහු ඒ සදහා ගෙදරින් රුපියල් 5000ක් සොරගෙන තිබෙනවා.

ඊළඟ මිනිත්තු කිහිපය තුළ ඔහු කිසිදා නොවිඳි අත්දැකීම් රැසකට මුහුණ දුන් ඔහු පිටවී යාමට සැරසුනා. ඒ මොහොතේදී එතන සිටි එක් කාන්තාවක් “ඔන්න අපි ඔයාගේ හැම ආශාවක් ම ඉෂ්ට කරල දුන්නා. කෝ අපිට දෙන්න කීයක් ගෙනාවාද?“ ලෙස විමසුවා ඔහු සතුව තිබුණේ මවගෙන් හොරකම් කළ රුපියල් 5000 පමණි. එය ඔවුන්ට දුන් විට “අපි මෙතන දෙන්නෙක් ඉන්නවා. අඩුම ගානේ දහදාහක් වත් ඕනේ. දන්නවනේ අපි හොඳට හොඳයි නරකට නරකයි“ සොඳුරු වදන් කියූ සුරුපිනියන් යක්ශාරූඩ වී තිබෙනවා.

එක් කාන්තාවක් පොලිසියට ඇමතුමක් දීමට උත්සාහ කරන ලෙස මෙහිදී රඟපෑමක් කළා. ලෝකෙ කාපු මෙම කාන්තාවන්ගේ කට්ට වැඩ නොදන්නා සිසුවා පොලිසියට අසුවිමට බයේ දුවගොස් ෆ්ලැට් එකේ දෙවැනි මහලෙන් බිමට පැන තිබෙන අතර අවසානයේ ඔහුට සිහිය එන විට ඔහු රෝහලේ ඇඳක් මත වැතිර සිටියා. ඔහුගේ සුසුම්නාවට දැඩි ලෙස හානි වී තිබුණි.


මෙම සිද්ධියට මුහුණ දී ඇත්තේ කොළඹ ප්‍රධාන පෙළේ පාසලක උසස් පෙළ අංශයේ ඉගෙනුම ලබන සෙසුවෙකි.

හැඟුම් වලට වහල් වී සුරූපිනිය සමග යහන්ගතවීමට පැමිණි පාසල් සිසුවාට අවසානයේ එක්තැන් වී ප්‍රතිකාර ලබා ගැනීමට සිදුවිය.

Related posts

Leave a Comment