මාලේ සිර වූ ඔස්ට්‍රේලියා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෝ සිඩ්නි නුවරට ගොඩ බසී

කෝවිඩ් අර්බුදය නිසා මාලදිවයිනේ සිර වී සිටි ඔස්ට්‍රේලියානු ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන් පිරිස සිඩ්නි නුවරට ගොඩ බැස ඇත. මේ මාසයේ අත්හිට වූ ඉන්දීය ප්‍රිමියර් ලීග් තරගාවලියට ක්‍රීඩකයින් සහ කාර්ය මණ්ඩලය සම්බන්ධ වී තිබේ. කොවිඩ් රෝගීන් වැඩිවීමත් සමඟ ඕස්ට්‍රේලියාව ඉන්දියාවට පැමිණීම තහනම් කිරීමෙන් පසුව ඔවුන් මාලදිවයිනට පියාසර කළහ. මතභේදාත්මක තහනම මැයි 15 වැනි දින ඉවත් කළ අතර, ඔස්ට්‍රේලියානුවන් දහස් ගණනක් ඉන්දියාවේ අතරමංව සිටිති. හිටපු ඔස්ට්‍රේලියානු නායක ස්ටීව් ස්මිත්, ඩේවිඩ් වෝනර් සහ පැට් කමින්ස් යන ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන් සිඩ්නි නුවර දින 14 ක නිරෝධායනය සම්පූර්ණ කරනු ඇත. 30 දෙනකුට වැඩි පිරිසක් මාලදිවයිනේ සිට පෞද්ගලික ගුවන් යානයකින් පැමිණ මැයි 6 සිට නවාතැන් ගෙන සිටියහ. ඔස්ට්‍රේලියාව මීට පෙර පවසා තිබුණේ ක්‍රීඩකයන් සහ කාර්ය මණ්ඩලය රජයෙන් විශේෂ නිදහස් කිරීම් ලබා නොගන්නා බවයි. ඔස්ට්‍රේලියාව සෑම සතියකම ජාත්‍යන්තර වශයෙන් පැමිණෙන සංචාරකයන්ගේ සංඛ්‍යාව සීමා කරයි.

Related posts

Leave a Comment