බයිඩ්න් පරිපාලනයට එරෙහිව මුස්ලිම් උපදේශක කණ්ඩායම් දැඩි ක්‍රියාමාර්ග වල

 බයිඩ්න් පරිපාලනය ගාසා තීරයට ඊශ්‍රායල එල්ල කළ ගුවන් ප්‍රහාරවලට ආධාර කිරීම, අනුබල දීම සහ එය යුක්ති සහගත කළේ යැයි පවසමින් එක්සත් ජනපදයේ ප්‍රමුඛ මුස්ලිම් උපදේශක කණ්ඩායම් ඊඩ් අල්-ෆිතර්ගේ මුස්ලිම් නිවාඩු දිනය සැමරීම සඳහා ඉරිදා ධවල මන්දිරයේ පැවැති උත්සවයක් වර්ජනය කර තිබේ. රාමසාන් උපවාසයේ අවසානය සනිටුහන් කරමින් එක්සත් ජනපද ජනාධිපති ජෝ බයිඩ්න් ඉරිදා ඊද් උත්සවයක් පවත්වා ඇත. ඊශ‍්‍රායල ගුවන් ප‍්‍රහාර දිගින් දිගටම ගාසා තීරයට පහර දෙමින් අවම වශයෙන් පලස්තීනුවන් 188ක් මරා දමා සිය ගණනක් තුවාල ලබා ඇති අතර, මුස්ලිම් උපදේශක කණ්ඩායම් පවසන්නේ බයිඩ්න් පරිපාලනයේ මෑත ප‍්‍රකාශයන් උත්සන්න වන ප‍්‍රචණ්ඩත්වයට ඊශ‍්‍රායලය වගකිව යුතු නැති බවයි. ගාසා තීරයේ අහිංසක පිරිමින්, කාන්තාවන් සහ ළමයින්ට ඊශ්‍රායල් වර්ණභේදවාදී රජය අවිචාරවත් ලෙස බෝම්බ හෙළීම සඳහා වචනාර්ථයෙන් ආධාර කිරීම, අනුබල දීම සහ යුක්තිසහගත කිරීම අතර අපට හොඳ හෘද සාක්ෂියක් ඇතුව බියිඩ්න් පරිපාලනය සමඟ සැමරිය නොහැකියි යැයි මුස්ලිම් උපදේශක කණ්ඩායම් සෙනසුරාදා නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා තිබේ.

Related posts

Leave a Comment