චීනයේ අයහපත් කාලගුණයෙන් 21 දෙනෙකු මරුට

වයඹ දිග චීනයේ රට හරහා කඳුකර ධාවන තරගයකදී අයහපත් කාලගුණය හේතුවෙන් 21 දෙනකු මියගොස් තිබේ. ගන්සු පළාතේ සංචාරක ස්ථානයක් වන යෙලෝ රිවර් ස්ටෝන් වනාන්තරයේ කිලෝමීටර් 100 (සැතපුම් 60) ධාවන තරගය පැවැති සෙනසුරාදා (22දා) අධික සුළං සහ වැසි ඇද හැලුණු බව රජයේ මාධ්‍ය වාර්තා කරයි. ධාවකයන් 172 දෙනාගෙන් සමහරකු අතුරුදහන් වූ විට තරගය නතර කළ බව ෂින්හුවා පුවත් ඒජන්සිය පවසයි. මළ සිරුරු සෝදිසි කිරීමේ හා ගලවා ගැනීමේ කණ්ඩායම් විසින් ඉරිදා සොයා ගන්නා ලදී.

ෂින්හුවාට අනුව, කඳුකර ප්‍රදේශයේ එක රැයකින් උෂ්ණත්වය පහළ බැස ඇති අතර සෙවීම වඩාත් අපහසු වේ. මුදාගැනීමේ භටයින් 1,200කට වැඩි පිරිසක් යොදවා තිබුණි. බලධාරීන් පැවසුවේ ධාවකයන් 151 දෙනෙකු ආරක්ෂිත බව තහවුරු වී ඇති අතර ඔවුන්ගෙන් අට දෙනෙකු තුවාල ලබා ඇති බවයි. බයින් නගරයේ නගරාධිපති ෂැං සුචෙන් පැවසුවේ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් විශේෂ පර්යේෂක කණ්ඩායමක් පිහිටුවා ඇති බවයි. කහ ගංගා වනාන්තරය වර්ග කිලෝමීටර් 50 (වර්ග සැතපුම් 20) ක රළු, දර්ශනීය ගල් කණුවලින් සමන්විත වේ.

Related posts

Leave a Comment