ඉන්දියාවේ කොරෝනා මරණ 300,000 පනී

ඉන්දියාවේ කොවිඩ් -19 හා සම්බන්ධ මරණ සංඛ්‍යාව 300,000 සීමාව පසු කර ඇති අතර රට දිගින් දිගටම වසංගතය සමඟ පොරබදමින් සිටී. බොහෝ මරණ නිල වශයෙන් වාර්තා නොවීම නිසා සැබෑ මරණ සංඛ්‍යාව වැඩි විය හැකි බව විශේෂඥයෝ අනතුරු අඟවති. ඉන්දියාවේ රෝගීන් මිලියන 26ක් වාර්තා වී ඇති අතර එය එක්සත් ජනපදයට පමණක් දෙවැනි වන අතර එය දැන් ගෝලීය වසංගතයේ කේන්ද්‍රස්ථානයයි. එක්සත් ජනපදය හා බ්‍රසීලය පිටුපසින් 300,000කට අධික මරණ සංඛ්‍යාවක් වාර්තා වූ ලෝකයේ තුන්වන ස්ථානය රට ද වේ. එහි අවසන් මරණ 100,000 වාර්තා කිරීමට මාසයකට අඩු කාලයක් ගත විය.

මෑත සතිවල මාරාන්තික දෙවන රැල්ලක් රටේ සෞඛ්‍ය සේවා පද්ධතිය යටපත් කර ඇති අතර රෝගීන්ගේ පැමිණීම හා බරපතළ ඖෂධ හා ඔක්සිජන් හිඟවීම සමඟ සාර්ථකව කටයුතු කිරීමට අසමත් වේ. පසුගිය දිනවල, කෝවිඩ් ප්‍රතිකාරයට සම්බන්ධ මාරාන්තික දිලීර ආසාදන සංඛ්‍යාව ඉහළ යෑම පිළිබඳ කනස්සල්ල සමස්ත අර්බුදයට හේතු වී ඇත.

Related posts

Leave a Comment