සමෝවාහි අගමැති කූඩාරමක දිවුරුම් දෙයි

සමෝවාහි පළමු කාන්තා අගමැතිවරිය ධුරයෙන් ඉල්ලා අස්වීම ප්‍රතික්ෂේප කළ අතර ඇගේ විරුද්ධවාදියා පාර්ලිමේන්තුව අගුළු දමා තිබූ බැවින් කූඩාරමක දිවුරුම් දී තිබේ. පැසිෆික් දූපත් ජාතිය පාලනය කරන්නේ කවුරුන්ද යන්න පිළිබඳ අවිනිශ්චිතතාවක් ඇති කරමින් ෆියාම් නයෝමි මාටාෆා පාර්ලිමේන්තුවේ උද්‍යානවල මඩුවක දිවුරුම් දුන්නාය. වසර 22ක් අග්‍රාමාත්‍ය ධුරය හෙබවූ ටුවිලෙපා සයිලෙල් මලීලෙගාවෝයි ඉල්ලා අස්වීමේ අධිකරණ නියෝගය නොසලකා හැර තිබේ. 64 හැවිරිදි මාතාෆා මහත්මිය දිවුරුම් දීමට බලාපොරොත්තුවෙන් පාර්ලිමේන්තුවට පැමිණියාය. එහෙත් අගවිනිසුරුවරයා සමඟ පැමිණි හිටපු නියෝජ්‍ය අගමැතිවරයා මාලීලෙගාවෝයිගේ පැමිණීමට පෙර ඔහුගේ සගයන් විසින් අගුළු දමා තිබූ ගොඩනැගිල්ල ඇයට තහනම් කර තිබේ. ඒ වෙනුවට, මාතාෆා මහත්මිය සහ ඇගේ ෆාටුආටුවා අයි ලෙ අටුවා සැමෝවා ටාසි (වේගවත්) පක්ෂයේ සාමාජිකයෝ අපියා අගනුවර පිහිටි පාර්ලිමේන්තුවේ උද්‍යානවල, ආධාරකරුවන් ඉදිරියේ දිවුරුම් දුන්හ.

නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් ෆාස්ට් පක්ෂය මෙසේ පැවසීය: ‘ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය සැමවිටම පැවතිය යුතුය. මෙම මූලික මූලධර්මයෙන් ව්‍යතිරේකයක් තිබිය නොහැකිය. වෙනත් ආකාරයකින් කියාගෙන ඒ අනුව ක්‍රියා කරන අය ගින්නෙන් සෙල්ලම් කරති.‘ තාවකාලික උත්සවය ප්‍රතිවාදීන් විසින් නිල නොවන ලෙස ප්‍රතික්ෂේප කරන ලදී. මලීලෙගාවෝයි මහතා මේ දිවුරුම් දීමේ උත්සවය “නීති විරෝධී සහ නීති විරෝධී” ලෙස හැඳින්වීය.

Related posts

Leave a Comment